Praktické informace

Objednat se můžete telefonicky nebo emailem - domluva na termínu vhodném pro vás a možném pro nás je ale jednodušší telefonicky. Naše sociální pracovnice vás objedná na vstupní konzultaci, kde vám představí podmínky naší služby a vyslechne, s čím přicházíte. Následně vás objedná k psychologovi-poradci a/nebo poskytne sociálně-právní poradenství, případně doporučí další možnosti, kam se obrátit. 

Konzultace u psychologa-poradce trvá pro jednotlivce obvykle 60 minut, pro pár 90 minut. Přijít můžete jen jednou nebo můžete chodit opakovaně, na tom se domluvíte na závěr první konzultace, stejně tak na frekvenci setkávání.

Nabízíme individuální, párové i rodinné konzultace. Pokud se rozhodnete chodit společně, je vhodné začít chodit spolu již od začátku. Pokud chodíte na individuální konzultace a přejete si začít pracovat i společně, je to možné, ale budete odkázáni na jiného psychologa (ve stejné nebo jiném zařízení MRP). V případě práce s celou rodinou přicházejí zpravidla na první konzultaci rodiče sami.

V případě, že vám návštěvu poradny doporučí nebo nařídí Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) či soud, je třeba to zmínit již při objednávání. 

Služby Manželských a rodinných poraden jsou bezplatné.

Základní informace o podmínkách poskytování našich služeb si můžete přečíst v informačním letáku zde.

Jsou konzultace s psychologem pro mě?

Možná přemýšlíte, jestli je váš problém dost velký na to, někam s ním jít, nebo máte pochyby, protože „pomoct si člověk může jenom sám“. Můžete se také obávat toho, co by si pomysleli ostatní o tom, že chodíte k psychologovi.

Nemusíte se bát na nás obrátit - nebudeme hodnotit nebo posuzovat, jestli něco děláte dobře nebo špatně, kdo za to může nebo čí je to vina. Nehodnotíme, hledáme společně s vámi možnosti, jak změnit to, co vás trápí.

Naše práce spočívá zejména v tom, že se vždy snažíme, abychom rozvíjeli vaše zdroje a schopnosti hledat řešení, ať už se týkají jakéhokoliv tématu. Znamená to, že nenabízíme zázračné rady. Klíčové jsou právě vaše potřeby a rozhodnutí něco ve svém životě změnit, zlepšit nebo se posunout někam dál.   

Přítomnost dětí u konzultací

Manželské a rodinné poradny nenabízejí možnost hlídání dětí v době konzultace ani nemůže zodpovídat za bezpečnost dětí čekajících v prostorách poradny. Pokud nemáte možnost hlídání, je nutné předem vyjednat, zda je možné přivést dítě s sebou. Přítomnost dítěte v konzultaci bývá pro rodiče i pracovníky rušivá a mnohdy pro děti nevhodná.    


Kontakt

Manželské a rodinné poradny Brno


Buzkova 43
615 00 Brno - Židenice
tel.: 724 837 833,
778 747 031
email: mrpbuzkova@cssbrno.cz


Táborská 533/198
615 00 Brno - Židenice
tel.: 778 746 713
725 896 455
email: mrptaborska@cssbrno.cz


Bethesda, Starobrněnská 7
602 00 Brno
tel.: 724 837 831,
731 402 724
email: mrpbethesda@cssbrno.cz

Vedoucí Manželských a rodinných poraden Brno:
Mgr. Ing. Martina Cirbusová, PhD.
tel: 731 654 897
email: cirbusova@cssbrno.cz

Novinky

15.11.2023 11:05

Oznámení o zrušení zařízení MRP Minská od 1.1.2024

Od 1. 1. 2024 je zrušena pobočka MRP na adrese Minská 102. Nadále budou služby Manželské a rodinné...

Celý článek

—————

Všechny články

—————


V týdnu od 7.-11.11.2022 jsme v Manželské a rodinné poradně na Buzkove ulici přivítali studenty oboru psychologie, kteří u nás vykonávali odbornou praxi.

Studenti byli seznámeni s procesem přijetí klienta do služby a se základy manželského a rodinného poradenství. Poradci studentům přiblížili teorii a specifika práce psychologa v MRP. Studenti měli možnost se účastnit náslechů s klienty a vidět „živou práci“. Pracovali také pod vedením psychologů s kazuistikou párového sezení.

Z ohlasů studentů:

„Celkově hodnotím praxi skvěle, jsem ráda, že to nebylo pouze teoretické, ale i velmi praktické, a zcela jistě mě to navedlo k přemýšlení o svém dalším psychologickém směřování. Děkuji za tuto možnost. Praxi bych všemi deseti doporučila dalším studentům, kteří přemýšlí, kde si svou praxi z manželského a rodinného poradenství chtějí splnit.“

 

„Oceňuji Váš milý a autentický přístup, Vaši podporu a podrobné seznámení s fungováním pracoviště. Jsem vděčna, že jsem se mohla setkat s více psycholožkami a jejich prací a přístupem k jednotlivým případům. Také oceňuji domluvu a flexibilitu v rámci vykonávání praxe. Náslech byl perfektní, jsem ráda, že jste dopředu měli sesbírané souhlasy od klientů a pokud by si to klient rozmyslel, přišli jste s možností individuální domluvy a náslechu. Praxe u vás byla jedna z nejpříjemnějších a motivujících praxí, kterou jsem doposud měla a to jsem již vykonávala praxi v nejrůznějších zařízeních. Moc děkuji v tom, co děláte a určitě v tom pokračujete. Díky vám jsem si začala i aktivně hledat psychoterapeutický výcvik a opravdu mě to namotivovalo v pokračování práce, kterou jsem si zvolila.“