Praktické informace

Objednat se můžete telefonicky nebo emailem - domluva na termínu vhodném pro vás a možném pro nás je ale jednodušší telefonicky. Naše sociální pracovnice vás objedná na vstupní konzultaci, kde vám představí podmínky naší služby a vyslechne, s čím přicházíte. Následně vás objedná k psychologovi-poradci a/nebo poskytne sociálně-právní poradenství, případně doporučí další možnosti, kam se obrátit. 

Konzultace u psychologa-poradce trvá pro jednotlivce obvykle 60 minut, pro pár 90 minut. Přijít můžete jen jednou nebo můžete chodit opakovaně, na tom se domluvíte na závěr první konzultace, stejně tak na frekvenci setkávání.

Nabízíme individuální, párové i rodinné konzultace. Pokud se rozhodnete chodit společně, je vhodné začít chodit spolu již od začátku. Pokud chodíte na individuální konzultace a přejete si začít pracovat i společně, je to možné, ale budete odkázáni na jiného psychologa (ve stejné nebo jiné pobočce MRP). V případě práce s celou rodinou přicházejí zpravidla na první konzultaci rodiče sami.

V případě, že vám návštěvu poradny doporučí nebo nařídí Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) či soud, je třeba to zmínit již při objednávání. U klientů OSPOD je po domluvě možná první konzultace u psychologa-poradce společně s pracovníkem OSPOD, který návštěvu poradny doporučil. 

Služby Manželské a rodinné poradny jsou bezplatné.

Základní informace o podmínkách poskytování našich služeb si můžete přečíst v informačním letáku zde.

 

Jsou konzultace s psychologem pro mě?

Možná přemýšlíte, jestli je váš problém dost velký na to, někam s ním jít, nebo máte pochyby, protože „pomoct si člověk může jenom sám“. Můžete se také obávat toho, co by si pomysleli ostatní o tom, že chodíte k psychologovi.

Nemusíte se bát na nás obrátit - nebudeme hodnotit nebo posuzovat, jestli něco děláte dobře nebo špatně, kdo za to může nebo čí je to vina. Nehodnotíme, hledáme společně s vámi možnosti, jak změnit to, co vás trápí.

Naše práce spočívá zejména v tom, že se vždy snažíme, abychom rozvíjeli vaše zdroje a schopnosti hledat řešení, ať už se týkají jakéhokoliv tématu. Znamená to, že nenabízíme zázračné rady. Klíčové jsou právě vaše potřeby a rozhodnutí něco ve svém životě změnit, zlepšit nebo se posunout někam dál.   

 

Přítomnost dětí u konzultací

Manželská a rodinná poradna nenabízí možnost hlídání dětí v době konzultace ani nemůže zodpovídat za bezpečnost dětí čekajících v prostorách poradny. Pokud nemáte možnost hlídání, je nutné předem vyjednat, zda je možné přivést dítě s sebou. Přítomnost dítěte v konzultaci bývá pro rodiče i pracovníky rušivá a mnohdy pro děti nevhodná.    


Kontakt

Manželská a rodinná poradna

Buzkova 43
615 00 Brno - Židenice
tel.: 548 533 290, 724 837 833


Táborská 198
615 00 Brno - Židenice
tel.: 548 538 497, 725 896 455


Bratislavská 2
602 00 Brno - Zábrdovice
tel.: 548 426 611, 725 896 456

Novinky

15.04.2020 09:26

Obnovení provozu

Od 15. 4. 2020 Manželské a rodinné poradny obnovují svůj provoz.

Celý článek

—————

Všechny články

—————